معرفی بازی Vainglory

game-icon-review
سبک بازی :
نقش آفرینی
game-company-review
شرکت سازنده :

Super Evil Megacorp

game-android-review
قابلیت اجرا در اندروید :
دارد
game-androidl-review
تعداد دانلود گوگل پلی :
1,000,000 - 5,000,000 بار
game-apple-review
قابلیت اجرا در اپل :
دارد

vainglory-wall

شاید اگر شما از بازیکنان بازی های آنلاین در کامپیوتر بوده اید بازی محبوب Warcracft Frozen Throne و نسخه آنلاین Dota Allstar سلطان بی منازع بازی های MMORPG را تجربه کرده اید، که بعد از بسته شدن برنامه محبوب Garena باعث کاهش بازیکنان این بازی شد و بازیکنان کم و بیش به سمت بازی های مرتبط به آن سبک مانند League of Legends رفته اند،کمپانی بازی سازی Super Evil Megacorp بازی بسیار زیبا و جذاب Vainglory را عرضه کرد.

Vainglory بازی جذاب و با سبکی متفاوت و در اسمارت فون ها که شما را  کاملا به دنیای بازی های مبارزه ایی و شخصیتی مانند Dota می برد.

وین گلوری در همان ابتدای معرفی جوایز بسیاری را کسب نمود :

 1. با گرافیک ترین بازی سال ۲۰۱۵ در اپل(IOS)
 2. بهترین بازی چند نفره(Multi Player) در سال ۲۰۱۵
 3. بهترین بازی موبایل در سال ۲۰۱۶

از همان ابتدا مشخص بود که بازیکنان سبک دوتا(Dota) و لول(LOL) در این بازی هدف قرار گرفته شده اند . حال آنها در هرجا و هر مکانی بازی و سبک مورد علاقه خود را در دسترس دارند و می توانند از آن لذت ببرند.

گرافیک بسیار جذاب ، گیم پلی فوق العاده استراتژی های متفاوت ، آشنای راحت با بازی حتی برای کسانی که تا کنون این سبک بازی را بازی نکرده اند،همه و همه باعث شده این بازی پررنگ تر و جذاب تر باشد به طوری که شما بعد از بازی کردن یک راند یا مبارزه نمی توانید تبلت یا گوشی خود را کنار بگذارید و در یک چشم بر هم زدن شاید ۳ تا ۴ ساعت برای بازی وقت گذاشته اید . در ادامه بررسی کاملی از بخش های مختلف و جذاب بازی Vainglory خواهیم پرداخت.

 

معرفی

وین گلوری یک بازی در سبک بازی های  DOTA و LOL می باشد که شما در بازی دارای شخصیت ها یا همان Hero هایی هستید که می توانید با انتخاب هر یک از آنها که ویژگی خاصی دارند یک راند(Rand) به بازی بپردازید. هر راند یا به زبان عامیانه تر هر دست در بازی ۶ نفر با هم به بازی خواهند پرداخت و هر ۳ نفر یک تیم را تشکیل خواهند داد و در مقابل هم با Hero هایی که انتخاب نموده اند به بازی خواهند پرداخت که باید تیم شما یا تیم مقابل با غلبه بر بر شما و نیرو های شما به قلعه یا ساختمان اصلی شما برسند و آن را نابود کنند و راند پایان می یابد هر راند در بازی در حالت حالت عادی بین ۲۰-۲۵ دقیقه به طور می انجامد.

ار دیگر بخش های جذاب بازی می توان به تشکیل تیم و یا گروه اشاره نمود که شما می توانید با ساخت یک گروه به صورت گروهی به بازی بپردازید یا با تشکیل یک تیم به مسابقات هر فصل بازی وارد شوید که در سطح جهانی برگزار می شوند.

vainglory-character-select (1)

همه هیرو ها در بازی در همان ابتدا برای شما در دسترس نمی باشند و یک یا دو هیرو در ابتدای بازی به شما به طور رایگان داده می شود و شما می توانید فقط با آنها به بازی بپردازید اما سازندگان بازی هر هفته به طور خودکار بین تمام هیرو های بازی ۶ هیرو را به طور رایگان برای یک هفته آزاد می کنند و تمام بازیکنان می تواند از آنها استفاده نمایند اما اگر نیاز داشته باشید از یک هیرو در هر زمان استفاده کنید باید با ICE یا Glory (واحد های پولی بازی) نسبت به خرید هیرو ها اقدام نمایید.

 

بخش های مختلف بازی

بازی دارای بخش های مختلفی می باشد که به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

home-screen-vainglory

بخش شروع بازی(Play)، متشکل از سه قسمت می باشد :

 

 • Battle Royale (ٍبتل رویال) : اولین حالت در بازی است شما قابلیت انتخاب هیرو (Hero) را ندارید و بازی به طور خودکار یک هیرو از میان همه هیرو های بازی برای شما انتخاب نموده و وارد بازی می شوید ،در ابتدای بازی لول(Level) یا سطح ۴  هستید و ۲۰۰۰ سکه دارید برای خرید آیتم ها و سرعت بازی در این حالت کمی بیشتر می باشد و سریع تر در هر ثانیه سکه به شما داده می شود و همچنین جنگل در این حالت بازی غیر فعال می باشد و شما صرفا از لاین وسط و تک لاین می توانید بازی نمایید نکته دیگر دراین حالت بازی وین گلوری عدم امکان بازگشت به خانه می باشد به زبان ساده تر یعنی تا زمانی که شما نمیرید امکان برگشت به خانه یا خرید آیتم را نخواهید داشت، در واقع این حالت بتل رویال بازی یک راند سریع می باشد که بازی در زمانی میانگین ۱۰ دقیقه انجام خواهد شد.
 • CASUAL MATCH: شما در این حالت به صورت معمولی با دیگر بازیکنان بازی می کنید و به جمع آوری لول ، گلوری(Glory) ( یکی از واحد های پولی بازی ) و به دست آوردن کارتهای اسکین(SKIN) مختلف می پردازید .
 • RANKED MATCH(رنک) : این حالت قسمت حرفه ایی تر بازی است . در مرحله اول نیاز دارید که لول شما ۱۰ باشد و دوم اینکه شما دارای  ۸ هیرو باشید و یا اینکه ۸ هیرو را از قسمت مارکت داخل بازی بخرید . مبارزات سخت و نفس گیر بین بازیکنان لول بالا در این سطح از بازی اتفاق می افتد  و در واقع در این حالت شما با بازیکنان حرفه ای تر به بازی خواهید پرداخت.

 

 • بخش اخبار بازی(News) : کلیه تغییر و تحولات بازی ، مسابقات ،آپدیت ها هیروهای جدید تخفیفات اسکین های جدید همه و همه در بخش اخبار قابل مشاهده و پیگیری هستند.
 • بخش آکادمی(Academy) : شامل بخشهای متفاوت مانند ویدئوهای آموزشی پایه بازی برای بازیکنان تازه وارد ، ویدئوهای آموزشی نقشه و قسمت های بازی ، ویدئوهای بخش آیتم که دسته بندی آیتم های بازی را برای شما به نمایش می گذارد که با توجه به آن می توانید با آیتم های بازی آشنا شوید، بخش تاکتیک همانطور که از نامش مشخص است روش ها و استراتژهای بازی را آموزش می دهد . بخش SpotlLights یکی از بهترین بخش های آکادمی است شما می توانید در این بخش با عملکرد هیرو ها آشنا شوید و قبل از خرید هیرو نحوه عملکرد آن را در این بخش مشاهده کنید . بخش هیرو (HEROES)که می توانید هیرو مدنظر را از این بخش خرید کنید.
 • بخش اتحاد ها(ALLIES) : در این بخش شما می توانید هم یک تیم (TEAM)برای مبارزات تشکیل دهید و یا یک گیلد(GUILD) بسازید.

گلید(GUILD):در گیلد کی توانید دوستان و بازیکنان دیگر را جمع کنید و اتحاد بزرگتری را برای مبارزات و راند ها تشکیل دهید.

تیم(TEAM): در بخش تیم شما می توانید برای مبارزات حرفه ایی با تیم های دیگر آماده شود و در مسابقات و تورنمنت ها بزرگ بازی شرکت نمایید .

 

 • بخش دوستان(FRIENDS) : در این بخش می توانید دوستان خود را مدیریت کنید و با آنها با صحبت پرداخته و از آخرین وضعیت آنلاین یا آفلاین بودن آنها مطلع شوید و همچنین در صورت آنلاین بودن آنها را برای بازی گردن با خود دعوت نمایید.
 • فروشگاه(MARKET) : در این بخش شما می توانید نسبت به خرید آیس بازی وین گلوری (VAINGLORY ICE)  که اصلی ترین  واحد پولی داخل بازی می باشد بپردازید  ،شما با بعد از بدست آوردن آیس یا گلوری در بازی می توانید  هیرو یا اسکین هیرو بخرید از قابلیت بوست(boost) یا همان امکانات اضافی در بازی که باعث افزایش سرعت پیش رفت شما می شوند استفاده کنید و درنهایت می توانید کارتهای خود را برای ترکیب کردن کامل کنید.

قابلیت های و بخش های داخل بازی بسیار زیاد می باشند اما به دلیل درست تعریف شدن آنها شما برای یادگیری بازی به زمان خیلی زیادی نیاز ندارید و دچار سردرگمی هم نخواهید شد و می توانید با اندکی  زمان با تمام بخش های بازی ارتباط برقرار نمایید.

گیم پلی بازی وین گلوری

vainglory-gameplay

نمی توان از این نکته چشم پوشی کرد که گیم بالانس فوق العاده بازی یک بازیکن حرفه ایی را مجذوب خود می کند در بازی هیچ برتری از نظر هیرو وجود ندارد به این صورت نیست که شما  یا بازیکن دیگر هیرو بهتری داشته باشید و در بازی از دیگران به واسطه این برتری شاخص تر و بهتر باشید . همه چیز به شناخت شما از سبک بازی با آن هیرو و خرید آیتم های درست برای هیرو بر می گردد. هماهنگی تیمی و کار تیمی قابلیت هماهنگی در لحظه های خاص و استفاده از استراتژی های مختلف و هنگام شدن با اعضای تیم باعث می شود تا شما در بازی از دیگران پیشی بگیرید.

در همه هیرو های بازی سه لول(LEVEL) وجود دارد،که کاملا کافی به نظر می آید.شلوغ کاری های بی مورد دیده نمی شود و ایتم ها نیز برای همه کلاس ها تعریف شده  اند بدین معنی که شما می توانید هر نوع آیتمی را برای همه هیرو ها خرید کنید اما استفاده بهینه و مناسب آیتم ها برای هیرو ها باعث قوی تر شدن شما در بازی خواهد شد.

در بازی امکان چت وجود ندارد و به جای آن علامت ها دقیق و درستی تعریف شده اند که شما می توانید به دوستانتان با استفاده از این علامت ها هشدار داده یا آنها را از چیزی مطلع کنید، در ضمن راهنمای لول های هیرو شما در بازی قابل دسترس است.

در کل گیم پلی بازی بی نظیر است و شما را کاملا اغوا می کند . چه تازه کار و چه حرفه ایی به راحتی می توانند بازی را یاد بگیرند و به جمع بازیکنان بازی وین گلوری بپیوندند . با دوستان خانواده و حتی تیم یا گیلد خودتان دست شما کاملا برای رقابت باز است و می توانید لحظات پر هیجانی را با این بازی تجربه کنید.

 

گرافیک بازی

vainglory-arts

گرافیک بازی هیچ کم و کسری ندارد و شما را محصور خود می کند ایده پردازی های زیبا جزئیات فراوان افکتهای دیدنی و وجد آور چه در لول ها و چه در خود شخصیت ها(HERO) همه و همه بازی VAINGLORY را از دیگر بازی های اسمارت فون جدا می کند و بازی را بی رقیب می سازد .از وجود چنین تیم قدرتمند سازنده بازی چیزی کمتر از این نیز انتظار نمی رود، بازی آنچنان دقیق و زیبا ساخته شده است که گویی سالیان سال بر روی ایده های آن کار و برنامه ریزی شده است.

vainglory-character-select (1)

Vainglory-press-hero

مسابقات

یکی از جذاب ترین بخش های بازی وین گلوری را می توان مسابقات آن دانست که در سطح بسیار بزرگی بین بازیکنان برگراز می شود.

وین گلوری از بدو آمدن در بازار مسابقات متعددی را با جوایز نقدی ارزنده برگزار کرده است. در تمام بازی های دیگر اسمارت فون چنین بازی تاکنون با این سبک نداشته ایم که این همه طرفدار در مسابقات خود برخوردار باشد، جوایز مسابقات به دلار و یورو می باشد و در ویدیو های مسابقات افراد زیادی برای دیدن زنده مسابقات به سالن مسابقات این بازی می روند. این در حالی است که سوپرسل سازنده بازی کلش اف کلنز با در امد بالایی که دارد در یک تورنمنت خود تنها جم داخل بازی را  جایزه داده که این نیز خود جای تامل و تعجب دارد.

شما با داشتن تیمی منسجم می توانید به مرحله انتخابی این مسابقات بروید . خلاء بازیکنان فوق العاده ایرانی در این بخش محصوص است و کاملا حس می شود . ایرانی ها قبلا در بازی هایی چون  دوتا و لیگ اف لجند ثابت کرده اند که تا چه حد با استعداد هستند و برای خود شهرتی درمیان  بازیکنان سایر کشور ها دارند . امیدواریم با راه اندازی ساز و کاری مرتب و درستی در این بازی بازیکنان ما هم بتوانند افتخارات جهانی کسب کنند و از این جوایز بهرمند شوند.

vain-glory-winner

تیم سازنده

تیم سازنده بازی از بهترین های دنیای بازی می باشند که دور هم جمع شده اند که هر یک از آنها سابقه فعالیت در کمپانی های بزرگ بازی سازی نظیر ReBoot Game ، Blizzard،  Ea Games  ، ۲k  را دارند و چیزی کمتر از این نیز از آنان انتظار نمی رفت.  بازی ها و شرکت هایی  که این افراد در رزومه خود دارند هر کدام به تنهایی غول هایی از صنعت بازی سازی می باشند و همه در سیک خود منحصر به فرد هستند.

vainglory-team

جمع بندی

بازی Vainglory را با سبک سیاقی که دارد می توان نمونه موفق در دنیای اسمارت فون ها دانست که با نوع خاص استراتژی خود توانسته است مخاطبان زیادی را به خود جذب نمایید.

امیدواریم  که این بررسی شما را برای انتخاب یک بازی خوب راهنمایی کرده باشد.امروز همچنان در جایگاه بین المللی بازیکنان ما گمنام باقی مانده اند امیدواریم شاهد بازیکنان کشورمان بر روی سکو های افتخار در صنعت بازی باشیم.

در صورت نیاز به خدمات بازی وین گلوری نظیر خرید آیس وین گلوری می توانید از بخش های مربوطه خدمات جم بگیر استفاده نمایید :

خرید ice vainglory برای اندروید

خرید ice vainglory برای اپل

 

همچنین بازیکنان می توانند در صورت نیاز به گروه تلگرامی مرتبط با بازی Vainglory بپیوندند و تبادل اطلاعات نمایند :

ورود به گروه تلگرام وین گلوری

دیگر مطالب مرتبط با بازی Vainglory در جم بگیر :

آموزش ساخت اکانت و ذخیره بازی Vainglory

بررسی گزینه های Like و Dislike در آخر بازی Vainglory

بررسی هیرو Ardan وین گلوری

بررسی هیرو Adagio وین گلوری

هیرو Alpha وین گلوری

 1. 57 دیدگاه
 2. سلام چطور میتونم پنج به پنج بازی کنم؟

 3. سلام من چند هفته هست بازی رو نصب کردم اما چون گلوری و آیس خود رو الکی مصرف کردم میخوام اکانت خودمو ریست کنم.یعنی نمیخوام جیمیل جدیدی وارد کنم روی همین جیمیل از اول بازی کنم .راهی هست؟

  • با سلام.
   در حال حاضر این امکان در بازی وجود دارد و در صورت نیاز به اکانت جدید باید از ابتدا بازی را با اکانت دیگری شروع نمایید یا می توانید برای طرح این موضوع با پشتیبانی بازی تماس حاصل نمایید
   باتشکر

 4. سلام
  من و دوستم این بازی نصب کردیم ولی لوکیشن من زده شمال امریکا و مال دوستم اروپاس الانم وقتی میخوایم همدیگه رو اد کنیم مینویسه بازیکن تو منطقه شما وجود ندارد لطفا راهنمایی کنین

  • با سلام
   بیشتر بازیکنان ایرانی در سرور های اروپا بازی می کنند به دلیل اینکه در سرور های اروپا پینگ بهتری نسب به سرور های آمریکا وجود دارد.
   در زمان ساخت اکانت ممکن است آیپی شما آمریکا تشخیص داده شده باشد به همین دلیل سرور شما آمریکا می باشد و بازیکنان فقط می توانند در سرور های مشابه بازی کنند.
   برای انتقال اکانت خود به سرور های اروپا به راحتی می توانید با ارسال یک درخواست ایمیل به : support@superevilmegacorp.com این آدرس و اعلام نمایید قصد دارید سرور خود را به اروپا تغییر دهید به دلیل مشکل پینگ ، به درخواست شما رسیدگی می شود و سرور اکانت شما به اروپا بعد از آن تغییر می یابد
   باتشکر

 5. سلام،
  میگم اگ بخوام یکی از دوستام ک همین بازی رو میکنه دعوتش کنم تو گاید خودم ک ساختم باید چ کار کنم اصلا میشه منو دوستم با هم بریم مسابقه ؟

  • با سلام.
   شما باید ابتدا آیدی دوستتون رو بگیرید و Add کنید ( در قسمت دوستان) بعد از تایید دوستتون ایشون به لیست دوستان شما در بازی اضافه می شوند ، حال می تونید دوست خود را به گیلد خود دعوت کنید و همچنین در صورت نیاز برای بازی با خود دعوت کنید ( شما می توانید با دوستتون بازی کنید )

   باتشکر

 6. اگه بازی رو حذف و نصب کنم درست میشه ؟؟
  یعنی دیتا رو از دوباره نصب کنم؟؟

 7. سلام
  چرا نمیتونم داخل بازی برم با این که دیتا رو نصب کردم و یه ارور هم میده که باید یه فایلی رو بخرم یهنی چی؟؟؟

  • برای من هم همینطور شد. بازی و دیتا رو حذف کردم و از خود گوگل پلی دانلود کردم. توی گوگل پلی بازی و دیتا با هم دانلود میشه

  • با سلام.
   اگر بازی را از منابع معتبر دانلود کرده باشید نباید موردی در اجرا داشته باشید
   دقت کنید بازی کاملا رایگان می باشد و نیاز به خرید و پرداخت هزینه خاصی جهت اجرا نمی باشد
   باتشکر

 8. سلام.خسته نباشین.
  هر اتک بازی وین گلوری تقربا چقد حجم اینترنت مصرف میکوه؟؟
  لطفا جواب بدین

  • با سلام.
   طبق آخرین اعلام شرکت superevil مقدار دیتا مصرفی ۰٫۵MB برای هر دقیقه بازی هست ، به عنوان مثال یک بازی ۲۰ دقیقه ای به طور میانگین حدود ۱۰-۱۲ مگابایت مصرف خواهد داشت
   باتشکر

 9. سلام میشه یکی که ماهر هست تو بازی ایدی تلگرامی یا شماره ای چیزی بده تا اطلاعات بگیرم ازش از خیلی خوشم میاد ولی درست نمیدوتونم اسکیل ازاد کنم ممنون از سایت خوبتون

 10. سلام اون کارت هایی ک اخر بازی یا از اون صندوق چه ها به ما میده
  چطور میشه استفاده کرد ؟
  ممنون

  • با سلام.
   شما می توانید با جم آوری این کارت ها اسکین هیرو ها را خریداری نمایید
   برای مشاهده اینکه هر اسکین چه مقدار کارت و چه کارتی را نیاز دارد می توانید به بخش اسکین هیرو مورد نظر رفته و بر روی گزینه Craft کلیک نمایید
   باتشکر

 11. سلام چطور میتونم توی guild مورد نظرم عضو بشم مثلا گیلد
  Champions Iran

  • در حال حاضر امکان جستجو گیلد ها در بازی Vainglory میسر نمی باشد، شما می توانید یکی از اعضای گیلد را در freind list (لیست دوستان) اضافه کنید و سپس از وی بخواهید شما را به گلید مورد نظر دعوت کند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *

تمامی حقوق این سایت برای جم بگیر محفوظ است